Arsen Sp. z o.o. Sp. k., Grabowiec 5 A, 98-200 Sieradz

tel. 43 826 00 00,
tel. 694 477 776

Kleje montażowe

Odpowiednio wybrany klej montażowy pozwoli uzyskać trwałe łączenie. Na rynku budowlanym znajdziemy zarówno kleje uniwersalne, jak i przeznaczone do określonych materiałów. Charakteryzują się one dużą siłą wiązania i odpornością na wilgoć, a ponadto nie odbarwiają ani nie uszkadzają powierzchni. W naszej hurtowni posiadamy szeroką ofertę klejów szybkoschnących, konstrukcyjnych, wypełniających oraz dostosowanych do specjalnych wymagań. 

Jak wybrać klej montażowy?

Przy zakupie warto kierować się nie tylko opisem producenta, lecz także składem produktu. Szczególną uwagę należy zwrócić na główny komponent preparatu. Na tej podstawie możesz określić, do jakich prac budowlanych przyda się dany klej. Przy wyborze produktu warto uwzględnić również:

  • rodzaj powierzchni - kleje przeznaczone tylko do jednego rodzaju materiałów mogą rozpuszczać inne;
  • kształt i wielkość powierzchni - do pokrycia małych obszarów lepsze są szybkoschnące kleje cyjanoakrylowe, a do wykonania większych wypełnień zalecane są kleje neoprenowe lub akrylowe;
  • podatność powierzchni na wilgoć - jeśli materiał będzie narażony na oddziaływanie wody, należy zdecydować się na klej poliuretanowy, polimerowy lub neoprenowy;
  • estetyka - do widocznych miejsc możemy wybrać przezroczysty klej montażowy;
  • moc sklejenia - w przypadku powierzchni narażonej na naciąganie czy wyginanie najlepiej sprawdzą się silne kleje epoksydowe lub neoprenowe. 

Nasza hurtownia budowlana w Łodzi oferuje bogaty wybór preparatów oraz fachową pomoc w doborze odpowiednich produktów.