Arsen Sp. z o.o. Sp. k., Grabowiec 5 A, 98-200 Sieradz

tel. 43 826 00 00,
tel. 694 477 776

Klej montażowy uniwersalny i dedykowany

Odpowiednio wybrany klej montażowy pozwala uzyskać trwałe i estetyczne łączenie różnych materiałów. Na rynku budowlanym znajdziemy zarówno kleje uniwersalne, jak i dedykowane do określonych materiałów. Wszystkie produkty charakteryzują się dużą siłą wiązania i odpornością na wilgoć, a ponadto nie odbarwiają ani nie uszkadzają powierzchni. W naszej hurtowni posiadamy szeroką ofertę klejów szybkoschnących, konstrukcyjnych, wypełniających oraz dostosowanych do specjalnych wymagań i właściwości, takich jak klej gipsowy czy klej do PCV lub styropianu. U nas kupisz kleje do płytek, tapet czy do drewna, a także te wykorzystywane do uszczelniania.

 Jak wybrać klej montażowy?

Przy zakupie kleju montażowego warto kierować się nie tylko opisem producenta, lecz także składem produktu. Szczególną uwagę należy zwrócić na główny komponent preparatu. Na tej podstawie można określić, do jakich prac budowlanych przyda się dany produkt. Choć osoby na co dzień zajmujące się pracami budowlanymi i remontowymi nie powinny mieć z tym problemu, tak w przypadku Klientów indywidualnych mogą pojawić się obawy. Zapewniamy, że w każdym przypadku doradzimy wybór odpowiedniego kleju montażowego i podpowiemy, jak należy go używać.

Niemniej jednak, przy wyborze produktu warto uwzględnić:

• rodzaj powierzchni – kleje przeznaczone tylko do jednego rodzaju materiałów mogą rozpuszczać inne;

• kształt i wielkość powierzchni – do pokrycia małych obszarów lepsze są szybkoschnące kleje cyjanoakrylowe, a do wykonania większych wypełnień zalecane są kleje neoprenowe lub akrylowe;

• podatność powierzchni na wilgoć – jeśli materiał będzie narażony na oddziaływanie wody, należy zdecydować się na klej poliuretanowy, polimerowy lub neoprenowy;

• estetyka – do widocznych miejsc możemy wybrać przezroczysty klej montażowy;

• moc sklejenia – w przypadku powierzchni narażonej na naciąganie czy wyginanie najlepiej sprawdzą się silne kleje epoksydowe lub neoprenowe.