Arsen Sp. z o.o. Sp. k., Grabowiec 5 A, 98-200 Sieradz

tel. 43 826 00 00,
tel. 694 477 776

Zaprawy cementowe

Zaprawy cementowe są jednym z podstawowych materiałów budowlanych. Jako spoiwo dla cegieł, pustaków i bloczków, posiadają dużą wytrzymałość na ściskanie oraz odznaczają się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Gotowe mieszanki do zapraw zawierają w swoim składzie domieszki napowietrzające i uplastyczniające, dlatego wystarczy dodać do nich wyłącznie wodę, by były gotowe do użycia. Dzięki składowaniu w zadaszonym i przewiewnym pomieszczeniu, mieszanka będzie długo przydatna do użycia, nie stanie się zbrylona i twarda. 

Zastosowanie zaprawy cementowej

Podczas budowy domu cement używany jest do murowania grubych spoin o grubości 1-1,5 cm. Znajdują one zastosowanie zwłaszcza w tych miejscach, od których oczekuje się szczególnej wytrzymałości. Należą do nich:

  • ściany fundamentowe;
  • zewnętrzne ściany konstrukcyjne;
  • wylewki podłogowe.

W przypadku tynków używa się mieszanek wzbogaconych o wapno. Zaprawy cementowe są niezbędne w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności, czyli łazienkach, piwnicach, garażach oraz na balkonach i tarasach. Ich dodatkową zaletą podczas użytku zewnętrznego jest mrozoodporność. Należy pamiętać, że do produkcji materiału powinien zostać wykorzystany dobrej jakości cement z cementowni. Oprócz szerokiego zastosowania niewątpliwy atutem są również korzystne ceny cementu.